Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Oficiální stanovisko klubu k události, o které informovala na svých webových stránkách Státní veterinární správa dne 11. 9. 2023

Datum: 12.9.2023 | Zhlédnuto: 684x

Oficiální stanovisko klubu k události, o které informovala na svých webových stránkách Státní veterinární správa dne 11. 9. 2023 

Výbor klubu začal bezprostředně po zveřejnění informace jednat – již k dnešnímu dni je podrobně informován o situaci v chovu předmětné chovatelské stanice a to jak od samotné chovatelky, tak od majitelů kavalírů v nejbližším okolí. V současné době jsou psi v jiném chovatelském zařízení, tedy nejsou ohroženi na zdraví ani na životě, což je prvořadý zájem nás všech. 

Výbor klubu bude situaci a její vývoj i nadále sledovat a jaká nápravná opatření či sankce budou chovatelce uděleny, včas členům klubu sdělí. 

V současnosti výbor rovněž vyhodnocuje možnosti, jak dále v obdobných případech postupovat. Po konzultaci s právníkem je nicméně třeba konstatovat, že spolek má, kromě vyloučení chovatelky z klubu, velmi omezené možnosti; není oprávněn v těchto případech jakkoliv fakticky zasahovat, protože k tomu jsou určeny výkonné složky státu, které konat mají a v tomto případě také konaly. 

Jménem výboru Cavalier King Charles Spaniel klubu Čech, Moravy a Slezska

Michaela Čermáková

12.9.2023


Aktuality
Uzávěrka přihlášek 8.8.2024
11.7.2024 20:46

... přejít na aktuality