Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Prohlášení výboru klubu

Připomínka k povinnému zdravotnímu a genetickému vyšetření, které vyžadujeme nejen od členů našeho klubu, ale především i od lidí, kteří nejsou členy žádného klubu a chtějí od nás chovatelský servis

Datum: 28.4.2022 | Zhlédnuto: 284x

Prohlášení výboru klubu 

Na začátku roku 2022 se členové Cavalier King Charles Spaniel klubu Čech, Moravy a Slezska rozhodli podpořit návrh výboru klubu o zavedení povinného zdravotního a genetického vyšetření všech chovných jedinců . 

V praxi to znamená, že každý kavalír přihlášený na bonitaci, musí předem absolvovat vyšetření srdce, očí a patell u klubem doporučených veterinárních specialistů a zároveň mu musí být vyhotoven DNA profil plus vyhodnocení případného onemocnění EF/CC. Klub na každou řádnou bonitaci zve veterinární specialisty, takže je možné potřebná vyšetření absolvovat na místě. Stejně tak je možné při bonitaci nechat odebrat stěry pro genetická vyšetření.

Tím se CKCHS klub Čech, Moravy a Slezska stává garantem základního zdravotního profilu všech na jeho bonitacích uchovněných jedinců.
Vzhledem k tomu, že se o odchovy pod naším klubem ucházejí i členové klubu Kavalír a King Charles španěl Praha nebo požádají o chovatelský servis majitelé fen, kteří nejsou organizováni v žádném klubu, upozorňujeme, že nevyšetřeným jedincům nebo kavalírům, u kterých nebude mít hlavní poradce chovu našeho klubu doložena patřičná osvědčení, nebude vystaven krycí list. 
Zároveň připomínáme, že podle chovatelského řádu ČMKU je povoleno odchovávat vrhy pouze pod jedním klubem s tím, že změna je možná pouze 1x za rok a zároveň je nutné o tomto kroku písemně oba zmíněné chovatelské kluby informovat. Nerespektováním tohoto nařízení chovatel riskuje nevystavení průkazů původu pro svůj odchov. 
Za výbor klubu Michaela Čermáková