Cavalier King Charles Spaniel
klub Čech, Moravy a Slezska


Jestliže se rozhodujete pořídit si štěně kavalíra, uvědomte si v první řadě to, že zřejmě na víc jak 12 let na sebe berete odpovědnost za tohoto pejska. Vlastnit psa neznamená jen radost, příjemné chvíle strávené v jeho společnosti, ale také spoustu starostí a velkou odpovědnost.

Je mnoho důvodů, proč si pořídit právě kavalíra. Je krásný, inteligentní a jeho přirozeností je vždy vás potěšit. Budou se snažit s vámi strávit co nejvíce času, budou s vámi šťastní na procházkách a výletech a úplně stejně budou šťastní, pokud se vám budou moci uvelebit na klíně.

Pokud máte rodinu, učte své děti k respektu k tomuto štěněti, umožněte mu klidný a nerušený spánek a zacházejte s ním opatrně. V mnoha věcech vám jistě poradí chovatel, od kterého si štěně koupíte.

Tak jako vybíráte štěně, věnujte stejnou péči i výběru chovatelské stanice, ze které bude vaše štěňátko pocházet.

Rodiče vašeho štěňátka by měli být zdraví a spokojení jedinci. Je velmi vhodné zajet se podívat do chovatelské stanice ještě před vlastní koupí štěněte. Uvidíte minimálně matku a prostředí, ve kterém se štěňátka odchovávají.

Dobře si pročtěte následující rady, které vám snad pomohou při vašem výběru a upozorní vás na ty nejdůležitější věci, které byste neměli při výběru a koupi štěněte opomenout.

Tato část klubových stránek je určena i pro ty z vás, kteří jsou o kousek dál a chystají se poprvé nakrýt svou fenku a nebo už od ní očekávají první štěňátka.