Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Sídlo klubu:

Cavalier King Charles Spaniel klub Čech, Moravy a Slezska

Teplýšovice 94
256 01 Benešov
Czech Republic

Korespondenční adresa:

Teplýšovice 94
256 01 Benešov


Chovatelské dokumenty

Všechny dokumenty a vnitřní směrnice týkající se chovu kavalírů pod naším klubem naleznete v záložce "Klub", podstránka "Dokumenty ke stažení".


Postup chovatele při vyplňování a zasílání chovatelských tiskopisů

1. Krycí list

Chovatel má možnost si z klubových stránek vytisknout formulář krycího listu (KL). Do KL vyplní údaje o své fence, pro kterou chce KL potvrdit a do navrhovaných plemeníků napíše svůj výběr krycího psa. Pokud nemá vybraného psa na krytí, poradce chovu chovateli plemeníka doporučí. 

O KL je možno zažádat emailem nebo obyčejnu poštou. NEZAPOMEŇTE PŘIDAT DOKLAD O PLATBĚ 100,- KČ ZA VYSTAVENÍ KRYCÍHO LISTU.

Poradce chovu zasílá dva potvrzené KL chovateli emailem nebo poštou.

Oba dva krycí listy se vyplňují hned po krytí dle instrukcí. (U staršího typu formuláře je to KL č.1 a KL č.2 / U KL nového typu formuláře je to jeden stejný KL, vytištěný 2x). Důležitý je podpis chovatele i majitele krycího psa (jméno majitele krycího psa i feny musí souhlasit se jmény, která jsou uvedená v rodomenu těchto jedinců). Pokud je pes či fena ve spoluvlastnictví, je NUTNÉ doložit smlouvu o podpisovém právu. Pokud jde o fenu, je třeba doložit smlouvu o tom, kdo ze spolumajitelů feny vrh odchovává. Smlouvy je potřeba doložit PORADCI CHOVU a PŘEDEVŠÍM na PLEMENNOU KNIHU č. 1 – ČMKU, Maškova 3, Praha 8, 182 53 nebo na email:
dragovic@cmku.cz

Oba dva vyplněné krycí listy se zasílají poradci chovu obyčejnou poštou do 10 dnů po krytí.

V případě krytí zahraničním psem je potřeba zaslat i kopii PP plemeníka a doložit jeho chovnost. (Chovnost lze doložit kopií PP potomka psa, pokud se v dané zemi chovnost nedělá (nejsou v dané zemi bonitace).

Pokud fena nezabřezne, oznámí chovatel tuto informaci KPCH a zároveň si může zažádat o náhradní KL zdarma.

2. Hlášení vrhu

Vyplněný tiskopis se zasílá poradci chovu do týdne po narození štěňat. Zaslat lze emailem nebo poštou. Tiskopis je k dispozici na klubových stránkách.

3. Žádanka pro určení zápisových čísel

Tiskopis je k dispozici na klubových stránkách, vyplňte dle instrukcí a zašlete poradci chovu do 2 týdnů věku štěňat. Zaslat možno emailem nebo poštou.

4. Plemenná kniha

následně zasílá chovateli přidělená zápisová čísla většinou emailem.

Formulář slouží i jako PŘIHLÁŠKA K ZÁPISU VRHU.

Formulář si vytisknete a vezmete s sebou k veterináři, který bude štěňata čipovat. Po načipování štěňat nalepíte štítky s číslem čipu na určené místo v tiskopise, veterinář tiskopis potvrdí a podepíše.

Tento potvrzený tiskopis (s nalepenými čísly čipů, podpisem veterináře a chovatele) se zasílá POŠTOU poradci chovu do 8 týdnů věku štěnat.

Pokud je od Plemenné knihy ve formuláři uvedeno, že je potřeba něco dodat, dbejte dle instrukcí.

Klubový poradce chovu tuto Přihlášku k zápisu vrhu potvrdí, doplní o jeden krycí list a zasílá na Plemennou knihu, která chovateli následně na dobírku zasílá rodokmeny.

Pokud chce chovatel dokladovat nějaká zdravotní vyšetření či výstavní tituly, (aby byly zapsané v PP u rodičů štěňat) musí poslat i kopie zdravotních certifikátů či kopii výstavní přílohy.

5. Kontrolní tetovací páska a kontrolní zápis tetovače

Pokud chce chovatel svá štěňata i tetovat, využije formuláře KONTROLNÍ TETOVACÍ PÁSKA A KONTROLNÍ ZÁPIS PRO TETOVAČE a přidá je k přihlášce k zápisu vrhu.

 

DBEJTE NA VČASNÉ ZASÍLÁNÍ TISKOPISŮ.

KAŽDÝ CHOVATEL BY MĚL BÝT SEZNÁMEM S CHOVATELSKÝMI A ZÁPISNÍMI ŘÁDY KLUBU A ČMKU. Jsou k dispozici na klubových stránkách klubu a na stránkách ČMKU
(www.cmku.cz).