Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Sídlo klubu:

Cavalier King Charles Spaniel klub Čech, Moravy a Slezska

Teplýšovice 94
256 01 Benešov
Czech Republic

Korespondenční adresa:

Teplýšovice 94
256 01 Benešov


Jak vyšetřovat?

V současné době existují tři laboratoře s akreditací na DNA testy pro Episodic Falling, Curly Coat a Dry Eye. Náš klub upřednostňuje Animal Health Trust (AHT). Důvod je jednoduchý, tato laboratoř provádí výzkum a vytváří doporučení pro Kennel Club a to nejen co se týká těchto tří postižení. Máme s touto laboratoří dobré zkušenosti, dobrou cenu a dobré vyjednávací pozice, pokud jde právě o získání statistických dat a doporučení.

Klub je schopen u této laboratoře zajistit hromadné testy (minimální počet vzorků je dvacet). O připravovaných skupinových testech se vždy včas dočtete v novinkách na titulní stránce tohoto webu.

Druhou preferovanou laboratoří je Genomia. Jedná se o laboratoř z Plzně a můžete tedy s nimi komunikovat v češtině. Členům našeho klubu tato laboratoř nabízí 10% slevu a v případě zájmu jsou pracovníci této laboratoře ochotni přijet na naše klubové akce a provést hromadný odběr vzorků. Také o těchto skupinových testech se vždy včas dočtete v novinkách na titulní stránce tohoto webu.

Výsledky testů prováděných na akcích klubu dostává jak majitel, tak i klub, který je zveřejňuje na svých stránkách!

Následující návody jsou platné pro testy u AHT a Genomia.

Individuální vyšetření

 1. Na stránkách AHT si najdete DNA test Curly Coat Dry Eye and Episodic Falling.
 2. Vyplníte příslušné webové formuláře a elektronickou platbou zaplatíte test.
 3. Poštou vám přijde sada na odběr DNA, formulář a obálka na vzorky.
 4. Vyplníte formulář a nadepíšete obálku na vzorky.
 5. Veterinář nejdříve identifikuje psa podle čipu nebo tetování (PP psa s sebou). Odebere vašemu psovi vzorky DNA, nechá je zaschnout a vloží do obálky, kterou zalepí.
 6. Formulář a obálku se vzorky vložíte do "bublinkové" obálky a zašlete na adresu AHT, která je uvedena na formuláři.
 7. E-mailem vám přijdou pro každého psa dva výsledky a dva certifikáty. Jeden pro Episodic Falling a druhý pro Curly Coat a Dry Eye.
 8. Pokud chcete výsledky publikovat na klubovém webu, zašlete PDF s certifikáty na adresu michaela.weidnerova@seznam.cz.

 

Na stránkách Genomia, které jsou přehledné a v češtině, najdete veškeré informace, jak postupovat při objednání testů. Upozorňujeme jen na to, že při odběrech vzorků musí být ověřena identita jedince, což požaduje jak klub, tak i laboratoř. Formulář si můžete stáhnout zde. V poznámce k objednávce uveďte, že jste členy CKCS klubu Čech, Moravy a Slezska.

Vyšetření na klubových akcích

 1. Použijte formulář, který najdete v sekci "Klub - Dokumenty ke stažení" a vyplňte ho pro každého psa, kterého chcete nechat vyšetřit. Při vyhlášení hromadných vyšetření jsou termíny vyšetření a příslušné informace vždy publikovány v sekci "Akce - Klubové akce".
 2. Jakmile je přihlášen dostatečný počet psů, dostanete e-mailem informace o platbě.
 3. Platba je nevratná, i když se později rozhodnete jinak (musíme vrátit stejný počet sad, kolik bylo objednáno, jinak nám laboratoř neposkytne slevu).
 4. Dostavíte se na klubovou akci, kde budou probíhat odběry a kde dostanete veškeré formuláře, které na místě vyplníte.
 5. E-mailem vám přijdou pro každého psa dva výsledky a dva certifikáty. Jeden pro Episodic Falling a druhý pro Curly Coat a Dry Eye.
 6. Výsledky budou automaticky publikovány na klubovém webu, nemusíte již nic posílat.

Individuální vyšetření zprostředkované klubem

 1. Přihlásíte se e-mailem k individuálnímu odběr DNA - při vyhlášení individuálních odběrů jsou příslušné informace vždy publikovány v novinkách na titulní straně tohoto webu.
 2. Jakmile je přihlášen dostatečný počet psů, dostanete e-mailem informace o platbě.
 3. Platba je nevratná, i když se později rozhodnete jinak (musíme vrátit stejný počet sad, kolik bylo objednáno, jinak nám laboratoř neposkytne slevu).
 4. Poštou vám přijdou sady k odběru DNA a e-mailem podrobné instrukce.
 5. Vyplníte formulář a nadepíšete obálku na vzorky.
 6. Veterinář nejdříve identifikuje psa podle čipu nebo tetování (PP psa s sebou). Odebere vašemu psovi vzorky DNA, nechá je zaschnout a vloží do obálky, kterou zalepí.
 7. Formulář a obálku se vzorky vložíte do "bublinkové" obálky a zašlete na adresu, která je uvedena v e-mailu s instrukcemi.
 8. Vzorky musíte odeslat nejpozději do dvou pracovních dnů po obdržení sad.
 9. E-mailem vám přijdou pro každého psa dva výsledky a dva certifikáty. Jeden pro Episodic Falling a druhý pro Curly Coat a Dry Eye.
 10. Výsledky budou automaticky publikovány na klubovém webu, nemusíte již nic posílat.