Cavalier King Charles Spaniel
klub Čech, Moravy a Slezska

Organizační pokyny k bonitaci, svodu dorostu - Hagibor Praha, 10.11.2018

Dobrý den všem, kteří se přihlásili na bonitaci a vyšetření. Zde je pár informaci:

Halu máme k dispozici od 9.00, vyřízení nutných formalit bude možné od 9.30, nejezděte, prosím, dříve. Parkovací plochy jsou před halou Hagiboru a u tenisového hřiště.

Bar s občerstvením v předsálí bude otevřen po celou dobu konání bonitace.

Nezapomeňte k bonitaci přinést originál průkazu původu a kopii PP, pokud jste jí již nezaslali předem. Na svod dorostu není kopie PP potřeba, ale průkaz původu je nezbytný.

Psi, kteří absolvovali svod dorostu a bonitaci, budou vyfotografováni. Foto bude přidáno k jejich stránce na www.cavalierclub.cz Na stejné stránce bude zveřejněn svodový/bonitační posudek a výsledky zdravotního vyšetření.

Pokud máte zájem o preventivní prohlídku veterinářem-specialistou (srdce, oči, pately), je nutné, abyste svého psa předem přihlásili. Naše pozvání přijali MVDr M. Rochová (srdce), MVDr B.Lenská (oči), MVDr M.Čáp (pately). Připomínáme, že jedincům mladším 12ti měsíců je možné vyšetření provést, ale nebude jim jako platné na klubové stránky zaznamenáno.

Přednostní vyšetření mají jedinci přihlášení na bonitaci! Ostatní psi a feny přijdou na řadu až po nich.

http://bohemianstj.cz/objekty-tj-bohemians/sportovni-areal-hala-hagibor/ - tady nás najdete.

Těšíme se na vás.

Bonitační a svodová komise

Vážení členové Cavalier King Charles Spaniel klubu Čech, Moravy a Slezska

vzhledem k tomu, že se snížil počet členů výboru a revizní komise, manželé Královi již nechtějí z osobních důvodů spravovat naše klubové stránky a řádné volby budou až v roce 2021, považuji za svoji povinnost pověřit do té doby prací ve výboru klubu paní Michaelu Weidnerovou. Jako nového člena do revizní komise, ze které odešla paní Helena Peková, pověřuji paní Petru Víškovou. Děkuji oběma dámám za ochotu pracovat ve výboru klubu a v revizní komisi a těším se na spolupráci s nimi. Běla Sochorová, předsedkyně klubu

Vizitka Petra Víšková

Vizitka Michaela Weidnerová

Jane Bowdler (Ttiweh)S velkým zármutkem přinášíme zprávu, že zemřela paní Jane Bowdler.

Byla dcerou paní Amice Pitt (která byla zakládajícím členem Anglického klubu Cavalier King Charles Spaniel ). Jane byla úžasná dáma a vždy byla oddaným stoupencem tohoto plemene.

Bonitace, svod dorostu a zdravotní vyšetření se koná 10. listopadu 2018.

Místo konání - Hagibor-areál TJ Bohemians Praha 10, Izraelská 6

Uzávěrka přihlášek je 29. října 2018

Informace o listopadové bonitaci, svodu dorostu a zdravotních vyšetřeních najdete v klubových akcích, zde.

Rozdělení kruhů na KV v Kutné Hoře, dne 15.září 2018 zde.


Všechny vstupní listy na klubovou výstavu byly odeslány. Prosím, zkontrolujte si své mailové schránky a správnost údajů na vstupních listech. V případě nesrovnalostí volejte Martinu Královou, tel. 603 180 931

Druhá uzávěrka na klubovou výstavu v Kutné Hoře je 27. srpna 2018

Průběžný stav obsazení kruhů:

Připomínáme, že první uzávěrka na podzimní klubovou výstavu v Kutné hoře, je už v pondělí 13. srpna.

Propozice a přihlášku najedete zde: Propozice, Přihláška

On-line přihlašování přes webové stránky najdete zde: On-line formulář

Podzimní klubová bonitace a svod dorostu se bude konat 10.11. 2018 v areálu TJ Bohemians na Hagiboru, v Praze 10. Další informace dodáme v průběhu září.

Pozor změna,

z důvodu rezignace bonitační referentky, Lenky Paškové, přebírá dočasně její povinnosti jednatelka klubu, Jitka Kratochvílová. Všechny dotazy ohledně bonitací tak prosím směřujte na její adresu. Kontakty najdete pod "Klub" "Kontakty".

Článek o Degenerativní myelopatii a stanovisko klubu k této problematice.

Degenerativní myelopatie

Podzimní klubová výstava se koná 15.září 2018, tradičně v Kutné Hoře-kulturní středisko Lorec.

Propozice a přihlášku najdete v sekci klubové výstavy. Zprovozněno bylo i on-line přihlašování přes webové stránky. Prosím nezapomínejte přiložit průkazy původu, případně certifikáty šampionů, v případě, že se zobrazí při přihlašování tato políčka. Také přihlášku nezapomeňte potvrdit kliknutím na odkaz mailu, který po přihlášení přijde na vaši mailovou adresu.

Zápis z výborové schůze, konané dne 16.6.2018, najdete v klubových akcích.

„Vážení přátelé, vážení vystavovatelé a chovatelé,

dovolte mi, abych se Vám touto cestou ze srdce omluvil za svou hlasitou a nevhodnou reakci na klubové výstavě v Dnebohu. Stalo se tak v neděli 3. 6., kdy jsem se nechal zbytečně a hloupě vyprovokovat od jednoho z přítomných účastníků a následně se hlasitě vyjádřil na jeho adresu. Upřímně mě to mrzí. Co mě ale nemrzí, že jsem zastal osoby mně blízké paní Ingrid Mikulášové. Souhlasím, že jsem mohl zvolit více elegantní způsob zastání a tzv. udržet nervy na uzdě. Přijměte, prosím, tedy mou upřímnou omluvu.

S přátelským pozdravem

David Havlena.

PS: zkusme si někdy více povídat společně a méně řešit věci za klávesnicí :-)"

Obsazení kruhů na KV a SV Dneboh, 2+3 června 2018 zde.

Všechny vstupní listy na klubovou a speciální výstavu v Dnebohu byly odeslány do vašich mailových schránek. Prosím zkontrolujte si zařazení vašich psů do tříd. V případě nesrovnalostí volejte Martinu Královou, tel. 603 180 931

Průběžný stav obsazení tříd KV a SV Dneboh po první uzávěrce:
Víkendové setkání přátel kavalírů spojené se SVODEM DOROSTU, BONITACÍ A ZDRAVOTNÍM VYŠETŘENÍM klubu Cavalier King Charles Spaniel Čech, Moravy a Slezska

14. – 17. června 2018 ( čtvrtek – neděle)
Rekreační středisko Srnčí, (nedaleko města Moravská Třebová)

Vážení chovatelé, majitelé a přátelé kavalírů,
v letošním roce, jako každý rok, chystáme opět víkendové setkání. Místem pro letošní víkendové setkání je opět rekreační středisko SRNČÍ u Moravské Třebové a my si dovolujeme vás pozvat na společný prodloužený víkend, abychom utužili naše přátelství, uzavřeli přátelství nová a také se společně dobře pobavili.

V rámci setkání plánujeme jako obvykle vyšetření srdce, patel, očí a nově také odběry DNA (vytření tlamičky speciálním kartáčkem) pro zjištění, zda není pes nemocný nebo přenašeč degenerativní myelopatie. A také bonitaci a svod dorostu. Rovněž se budou plnit všechny úrovně "PES dobrý spoluobčan".

Na bonitaci, svod dorostu, vyšetření a"PES dobrý spoluobčan" se prosím hlaste dle propozic, které najdete pod Klub-Klubové akce.

Pozvánka

Program

Víkendové setkání Srnčí 14-17 června 2018

Pozvánku, program i přihlášku najdete v klubových akcích zde.

Bonitace, svod dorostu a zdravotní vyšetření se koná 16. června 2018.

Místo konání - Srnčí u Moravské Třebové

Uzávěrka přihlášek je 1. června 2018

Informace o červnové bonitaci, svodu dorostu a zdravotních vyšetřeních najdete v klubových akcích, zde.

Změna mailové adresy

Pro veškerou mailovou korespondenci na místopředsedkyni klubu, Martinu Královou, prosím používejte novou mailovou adresu ma.kralova@icloud.com

Stará adresa je z důvodu poruchy již nějakou dobu nefunkční, a tak pokud jste na ni v posledních 14 dnech něco posílali a nedostali odpověď, pošlete svůj požadavek znovu, na novou adresu.

Klubová a speciální výstava 2-3 června 2018 Dneboh

Propozice a přihlášku najdete v klubových výstavách zde.

Při přihlašování on-line, přes webové stránky, mějte prosím strpení s časovou prodlevou při ukládání jednotlivých stránek.

Prosíme majitele těch kavalírů, kteří se vloni dožili (nebo se letos na jaře dožijí) 15ti a více let, aby poslali na zlaty.kavalir@seznam.cz jejich kvalitní fotografii a pár řádek o pejskovi/fence k uveřejnění v jubilejní Ročence 2017 (vyjde na jaře roku 2018) do sekce "vintage cavaliers". Děkuji Míša Čermáková.

Bonitace, svod dorostu a zdravotní vyšetření se koná 24. března 2018. Místo konání-Praha-Zbraslav. Uzávěrka je 14. března 2018.

Informace o březnové bonitaci, svodu dorostu a zdravotním vyšetření najdete v klubových akcích, zde.

Termíny klubových akcí v roce 2018

(O případných změnách termínů nebo místa konání budete na klubových stránkách včas informováni.)

Bonitace a svody dorostu:

24. března 2018 - Zbraslav

16. června 2018 - Srnčí u Moravské Třebové, v rámci klubového setkání

10. listopadu 2018 - Zbraslav

Klubové výstavy:

2. června 2018 - Dneboh, Klubová výstava s titulem Vítěz Klubové výstavy

3. června 2018 - Dneboh, Speciální výstava s titulem Vítěz Speciální výstavy

15. září 2018 - Kutná Hora-Lorec, Klubová výstava s titulem Klubový vítěz

Klubový šampion a veterán za rok 2017

Jak jistě víte, loňský rok byl poslední, kdy se vyhlašovaly chovatelské soutěže o nejlepšího psa, fenu a chovatelskoun stanici. Od letošního roku tuto soutěž zastupuje TOP Kavalír. Ten se vyhlašuje vždy na konci roku a máme ho již za rok 2017 za sebou.

Členové klubu, kteří mají zájem o vyhlášení klubového šampiona a získat diplom pro svého veterána, mohou posílat požadavky na adresu jednatelky klubu, Jitky Kratochvílové, do konce února 2018. Adresu najdete v "Kontaktech".

U klubového šampiona na kopii PP body sečtěte. Prosím důkladně si prostudujte pravidla pro jednotlivé soutěže.

Podmínky pro získání titulu stříbrný, zlatý, platinový a briliantový veterán najdete zde.

Bodovací tabulku a podmínky pro klubového šampiona najdete zde

Diplomy budou předány v sobotu 2.6. 2018, na klubové výstavě.

Sportovní šampion a sportovec roku

Uzávěrka pro zasílání podkladů pro sportovní soutěže je také 28. února 2018. Pravidla pro sportovce roku a sportovního šampiona najdete zde.

Sečtené výsledky a dokumenty z oficiálních zkoušek a závodů, které váš kavalír absolvoval posílejte na adresu: Zuzana Nováková, Veská 23, 533 04 Sezemice. Telefon: 607 594 031. Mail: zuzcim@seznam.cz;

Do klubových akcí byl přidán zápis ze schůze výboru z 11.11.2017.

Najdete tam usnesení výboru o úpravě Chovatelského řádu:

Výbor se usnesl na úpravě chovatelského řádu ohledně chovnosti a bonitací u psů. Nově budou bonitovaní psi po dosažení 18 měsíců (stejně jako feny) a zároveň chovatelský řád upravuje věkovou hranici pro krytí pro plemeníka na 18 měsíců.

Tato změna samozřejmě neznamená, že by klub přestal podporovat své doporučení na minimální věkovou hranici v chovném páru na 2, 5 roku.

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY NA ROK 2018,

prosím posílejte do 31. ledna 2018 na klubový účet u Fio banky 2000689572/2010. Jako variabilní symbol použijte předčíslí a vaše členské číslo. Veškeré informace o platbách a způsobu obnovy členství na letošní rok najdete zde . Po tomto datu musíte k částce za členství připočítat i 100 Kč zápisné.

Nezapomeňte si obnovit členství přes on-line formulář.

V případě dotazů neváhejte mailem nebo telefonicky kontaktovat Martinu Královou.