Cavalier King Charles Spaniel
klub Čech, Moravy a Slezska


Klub doporučuje všem chovatelům a majitelům kavalírů nechat psy vyšetřit na některé dědičné choroby a postižení. Na tato vyšetření se vztahují určitá pravidla, které je nutné dodržet. Testy a vyšetření musí provádět klubem schválení veterinární specialisté a laboratoře. Certifikáty s výsledky jsou standardizované, pokud tedy má klub uznat a publikovat výsledky, musí být tyto podmínky splněny.

Ukázky schválených certifikátů, seznam doporučených veterinářů, formuláře a postupy najdete pod odkazy na jednotlivá vyšetření v pravé části této stránky.

Všechna vyšetření, která váš pes má a která byla ověřena klubem, jsou u jednotlivých psů na těcto stránkách uvedena a dostatečně zvýrazněna. Mimo to jsou výsledky těchto vyšetření využívány i v dalších sekcích těchto stránek, jako například v sekci Chovatelský servis - Chovný pár, kde právě tyto výsledky ovlivňují míru doporučení jedince do hypotetického chovného páru.

Seznam všech doporučených veterinářů a laboratoří najdete také v sekci Ozdravný program - Veterinární specialisté.

Pro přehlednost a snadnou orientaci v jednotlivých vyšetřeních vám může pomoci Zdravotní knížka. Na tuto knížku mají zdarma nárok všechna štěňata odchovaná pod naším klubem. Pro starší psy si ji můžete zakoupit za symbolickou cenu od kteréhokoliv člena výboru a na všech klubových akcích.