Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Sídlo klubu:

Cavalier King Charles Spaniel klub Čech, Moravy a Slezska

Teplýšovice 94
256 01 Benešov
Czech Republic

Korespondenční adresa:

Teplýšovice 94
256 01 Benešov


Víte, že?

Klub doporučuje všem chovatelům a majitelům kavalírů nechat psy vyšetřit na některé dědičné choroby a postižení. Na tato vyšetření se vztahují určitá pravidla, která je nutné dodržet. 


Testy a vyšetření musí provádět klubem schválení veterinární specialisté a laboratoře. Certifikáty s výsledky jsou standardizované, pokud tedy má klub uznat a publikovat výsledky, musí být tyto podmínky splněny. Ukázky schválených certifikátů, seznam doporučených veterinářů, formuláře a postupy najdete v dalších podrubrikách této sekce.

Všechna vyšetření, která má váš kavalír provedená a která byla ověřena klubem, jsou u jednotlivých psů na těchto stránkách uvedena a dostatečně zvýrazněna. Mimo to jsou výsledky těchto vyšetření využívány i v dalších sekcích těchto stránek, jako například v záložce "Chov" nebo "Databáze", kde právě tyto výsledky ovlivňují např. míru doporučení jedince do hypotetického chovného páru.

Pro přehlednost a snadnou orientaci v jednotlivých vyšetřeních vám může pomoci Zdravotní knížka. Na tuto knížku mají zdarma nárok všechna štěňata odchovaná pod naším klubem. Pro starší psy si ji můžete zakoupit za symbolickou cenu od kteréhokoliv člena výboru a na všech klubových akcích.